I Torneo Narón Freixo de fútbol base

Redacción.- A pasada fin de semana celebrouse no Estadio de Río Seco en Narón o I Torneo Narón Freixo de Fútbol nas categorías de prebenxamíns, benxamíns e alevíns onde competiron 44 equipos, cun total de máis de 600 nenos que puideron disfrutar destas xornadas de competición, nas espléndidas instalacións municipais de Río Seco.
Durante o sábado entraron en xogo os alevíns, 16 equipos, onde tras un duro día de competición, chegaron a cuartos de final os equipos Imperator, Rapido de Neda, Xuventude de Oroso, Animas, Racing de Ferrol, O Val de Narón, Ural e Orillamar pasaron a semifinais: Racing de Ferrol, Ural CF, Xuventude de Oroso e Imperator que despois de disputalos seus encontros deixáronnos unha final entre as escadras coruñesas do Imperator e do Ural CF e tras un fermoso enfrontamento chegaron empatados a dous tantos ó pitido final, e foi a lotería dos penaltis a que decidiu que fose o Imperator o vencedor deste primeiro torneo de fútbol alevín organizado polo Narón Freixo.
A clasificación final quedou así:
ALEVÍNS:
1º IMPERATOR
2º URAL CF
3º XUVENTUDE DE OROSO
4º RACING DE FERROL
PORTEIROS MENOS GOLEADOS:
UNAI VARELA e SANTIAGO GARCIA do IMPERATOR.
MAXIMO GOLEADOR:
MARTIN FERNANDEZ do URAL CF.
MELLOR XOGADOR:
OSCAR REMUIÑAN do XUVENTUDE DE OROSO
MELLOR ADESTRADOR:
JUAN DEL RIO do IMPERATOR.
O domingo foi o día dos prebenxamíns, 12 equipos e dos benxamíns, 14 equipos, que ese día competiron nas instalacións de Río Seco ,a xornada deparounos grandes momentos de fútbol nos tres campos habilitados para ese día.
En  Prebenxamins chegaron a cuartos de final Imperator ,Galicia de Mugardos, Galicia de Caranza, Narón Freixo B, Xuventude de Oroso, O Val de Narón, Ural e Naron Freixo A. Pasaron a semifinais Imperator, Racing de Ferrol, Xuventude de Oroso e Galicia de Caranza ,  e na final o Imperator. impúxose o Xuventude de Oroso  por dous goles a un nun partido cheo de emoción e bo xogo por parte dos dous equipos.A clasificación final quedou asi:
  PREBENXAMÍNS
1º IMPERATOR
2º XUVENTUDE DE OROSO
3º RACING DE FERROL
4º GALICIA DE CARANZA
MELLOR PORTEIRO:
ELOY RAÑA do IMPERATOR
MÁXIMO GOLEADOR:
OLIVER CHENEL do XUVENTUDE DE OROSO
MELLOR XOGADOR:
OLIVER CHENEL do XUVENTUDE DE OROSO
MELLOR ADESTRADOR
HUGO RAMA do XUVENTUDE DE OROSO

Na categoría de BENXAMÍNS os cuartos de final foron disputados por Imperator, Galicia de Mugardos, Galicia de Caranza Narón Freixo B, Xuventude de Oroso, O Val de Narón, Ural e Narón Freixo A. Nas semifinais enfrontaronse Imperator, Galicia de Caranza, Xuventude de Oroso e Ural. Disputando a final Xuventude de Oroso contra o Imperator  onde un unico gol anotado polo Imperator deulles a vitoria os coruñeses. .A clasificación final quedou así:
 BENXAMINS
1º IMPERATOR
2º XUVENTUDE DE OROSO
3º URAL CF
4º GALICIA DE CARANZA
MELLOR PORTEIRO:
PEDRO RODRIGUEZ do XUVENTUDE DE OROSO
MAXIMO GOLEADOR:
BRUNO SAAVEDRA do XUVENTUDE DE OROSO
MELLOR XOGADOR:
JAIME COBAS do IMPERATOR

MELLOR ADESTRADOR:

FABIO RODRIGUEZ do URAL CF

09/09/2014

0 comentários :

Danos a túa opinión